AMEA-da “Magistr-2018” müsabiqəsi keçiriləcək
AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadənin müvafiq sərəncamına əsasən, 2018-ci ilin may-iyun aylarında akademiyada “Magistr-2018” müsabiqəsi keçiriləcək.
Müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsəd AMEA-da magistratura təhsilini daha da təkmilləşdirmək, magistrantların elmi nailiyyətlərinin və yaradıcılıq potensialının artırılmasına dəstək vermək, təhsildə, elmdə yüksək nəticələr göstərən, intellekti və bacarığı ilə fərqlənən istedadlı gəncləri həvəsləndirməkdir.
Müsabiqədə AMEA-nın magistraturasında təhsil alan tələbələr iştirak edə bilərlər. Yekunda ən yüksək nəticə göstərmiş üç magistrant mükafatlandırılacaq. Qaliblərin mükafatlandırılması onların hər birinə müvafiq diplom verilməklə aşağıdakı qaydada aparılacaq:
I yer – 1500 manat;
II yer – 1000 manat;
III yer – 500 manat.
Qeyd edək ki, sənəd qəbulu müsabiqənin başlaması və şərtləri haqqında elan dərc edildikdən sonra həyata keçiriləcək.

"Masters 2018" competition to be held in ANAS
In accordance with the Decree of ANAS President, Academician Akif Alizadeh  ANAS will be organized competition "Master of 2018" on May and June of this year.
The main goal of the competition is an even greater improvement in learning of Magistracy degree of ANAS, supporting scientific advances and increase creativity of undergraduates, promotion of talented young people, have shown good results in education and research activities are characterized by their intelligence and abilities.
The competition will be attended by students enrolled in the first and second of ANAS of Magistracy courses. As a result, three undergraduates will be awarded for each course, which showed the best results. Each of the winners will be awarded a diploma and a corresponding cash prize:
I place - 1,500 AZN;
II place - 1,000 AZN;
III place - 500 AZN.
It should be noted that, the acceptance of applications will be carried out after placing the announcement and conditions of the contest.