Respublika Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının iclası keçiriləcək
İyulun 12-də saat 12:00-da Akademiyanın Rəyasət Heyətində AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadənin sədrliyi ilə Respublika Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının növbəti iclası keçiriləcək.
İclasda Respublika Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının üzvləri, elmi problemlər üzrə şuraların sədrləri və AMEA Rəyasət Heyətinin məsul işçiləri iştirak edəcəklər.
Tədbirdə “Azərbaycan elminin inkişaf doktrinası”nın layihəsi, 2016-cı il üçün doktoranturaya və dissertanturaya qəbul planı və digər məsələlər müzakirə olunacaq.

Meeting of the Republican Council for Coordination of Scientific Research to be held
Chaired by President of ANAS, Academician Akif Alizadeh will be held a regular meeting of the Republican Council for Coordination of Scientific Research on July 12, at 12:00 at the Presidium of ANAS
The meeting will be attended by members of the Republican Council for Coordination of Scientific Research, President of the Council on science problems, as well as responsible officers of the Presidium of ANAS.
The event will discuss issues related to the project "Doctrine of development of Azerbaijan science", admission plan in doctoral studies and PhD in 2016, etc.